Nasza filia

Dom Seniora – Centrum Rehabilitacji i Kultury w Ulesiu

Dom Seniora w Ulesiu jest filią Domu Domu Opiekuńczo-Leczniczego w Pilaszkowie. Znajduje się w odległości ok. 170 km od  Warszawy, w gminie Janowo, powiat Nidzica, województwo warmińsko-mazurskie – na historycznym pograniczu Mazowsza i Mazur.

Dom Seniora jest położony w miejscu o znakomitych mikroklimacie (na terenie Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej), o rzadko spotykanych walorach przyrodniczych (w bliskiej odległości znajduje się rezerwat cietrzewi), na naturalnym wyniesieniu terenu z leżącą u jego podnóża niezwykle malowniczą doliną. Miejsce znakomite na spokojne zamieszkanie z dala od zgiełku i uciążliwości współczesnego świata, a także na spędzenie  kilku miesięcy dla poprawy zdrowia i kondycji.

  • Dom Seniora przeznaczony jest dla 75 osób – starszych, niepełnosprawnych i somatycznie chorych.
  • Dysponuje pokojami 1- i 2-osobowymi. Wszystkie pokoje posiadają łazienki i balkony. W budynku znajduje się winda, instalacja przyzywowa oraz inne udogodnienia dla osób o obniżonej sprawności fizycznej.
  • Rehabilitacja odbywa się codziennie od poniedziałku do piątku. Dom Oferuje kinezyterapię, fizykoterapię oraz masaże.
  • Dom zapewnia opiekę duszpasterską – możliwy stały kontakt z przebywającym na miejscu kapelanem.

Na terenie Domu Opieki istnieje Izba Muzealna, eksponująca dzieje nieistniejącej już dziś, a sięgającej swymi historycznymi korzeniami początków Państwa Polskiego wsi Ulesie na tle dramatycznych losów północnej części Mazowsza.

Kontakt:

Dom Seniora – Centrum Rehabilitacji i Kultury w Ulesiu
13-113 Janowo, Ulesietel. 89 750 49 30, 517 242 507
fax 22 752 56 08
e-mail: biuro@nasze-ulesie.pl
strona internetowa: www.nasze-ulesie.pl  (przejdź do strony)

Szybki kontakt!
+
Wyślij!